روش کاشت نهال

روش کاشت نهال

نهال ها به دو دسته تقسیم می شوند :

1 – نهال های ریشه لخت که به محض بیرون آوردن از خاک باید ریشه آن را میان پارچه یا کیسه نخی خیس پیچید و به سرعت کاشت.در صورت تماس با هوای خشک ریشه خشک شده و نهال پس از کاشته شدن به سرعت پژمرده و سپس از بین می رود.

کاکومیوه نهال های ریشه لخت را عرضه نمی کند.

2 – نهال های گلدانی که این نهال ها در گلدان های نایلکس از طریق تکثیر قلمه یا کاشت بذر به عمل می آید.اگر این نهال را از کاکومیوه و به صورت اینترنتی خریداری نموده اید به این روش بکارید.

به محض رسیدن نهال به دستتان نهال را آب داده و چند روز در همان گلدان نگهداری نمایید تا به هوای جدید شهر شما عادت کند.سپس گودالی متناسب با سن نهال ( بین 80 تا 1.5 متر ) حفر کرده نایلکس را از دور خاک باز کرده به شیوه ای که خاک گلدان از ریشه جدا نشود.کمی خاک نرم را ته گودال ریخته سپس گلدان را در خاک گذاشته و اطراف آن را با خاک رس و کمی کود برگ پر کنید.سپس کمی به آن آب داده و ترجیحا روی آن را بپوشانید تا گرما یا سرمای شدید نهال را نسوزاند. دقت کنید به نهال تا حداقل 3 تا 4 سالگی هرگز کود ندهید که باعث سوختن ریشه و خشک شدن درخت می شود.آب زیاد باعث خفگی نهال شده پس آب زیاد به نهال دادن لزوما باعث رشد سریع درخت نمی شود.

 

3 نظرات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *